3 państwa z największymi powierzchniami i gospodarkami na świecie

Świat zadziwia nas swoimi pięknymi i malowniczymi krajobrazami, czy także cudami architektury. Można zwiedzać go i zwiedzać, a i tak nie jest możliwe, by zwiedzić go całego.

Warto odwiedzić jednak możliwie jak najwięcej ciekawych miejsc, by w swoim życiu nabywać mnóstwo wspaniałych i interesujących doświadczeń i poznać otaczające nas zewsząd kultury, kuchnie, języki i tradycje. Warto przy tym wiedzieć, które kraje na całym świecie są największe, gdyż wiedza ta może niekiedy okazać się bardzo przydatna. Przede wszystkim w wielkich państwach mogą panować na przykład różne warunki atmosferyczne, mieszkańcy mogą posługiwać się różnymi językami czy mieć różne tradycje, a nawet mogą występować całkiem odmienne strefy czasowe, toteż nie zawsze jadąc do tego samego kraju, będziemy doświadczać tego samego.

Kraj z największą powierzchnią na świecie – Rosja

Największym krajem pod względem powierzchni jest Rosja, której populacja wynosi aż ponad 146 milionów osób. Kraj ten położony jest na dwóch kontynentach: Europie oraz Azji. Sąsiaduje z nim bardzo wiele państwa, przy czym niektóre z nich są od Rosji diametralnie odmienne. Stolicą tego kraju jest Moskwa, którą zdecydowanie warto odwiedzić.

Informacje na temat inwazji Rosji na Ukrainę znajdziesz w serwisie www.majdan.pl.

Chiny – najszybciej rozwijającą się gospodarka na świecie

Kolejny największy kraj na świecie to Chiny. Kraj ten sąsiaduje z poprzednio omówioną Rosją, jednak jest od niego całkowicie inny. Głównie warto odwiedzić ten kraj ze względu na bardzo ciekawą kulturę oraz kuchnię, której smaki przechodzą dziś coraz bardziej do Europy.

Warto wiedzieć, iż stolicą Chin jest Pekin, a także wart uwagi jest fakt, iż na terenie Chin znajduje się najwyższy szczyt na ziemi, czyli Mount Everest.

Stany Zjednoczone – kraj z 3. największą powierzchnią na świecie

Trzecim w kolejności największym państwem są Stany Zjednoczone. Jest to państwo położone w całkiem innej części świata niż dwa pozostałe, gdyż w Ameryce Północnej. Jest to bardzo ciekawy kraj, słynący przede wszystkim ze swojej kultury. Na jego terenie jest mnóstwo niezwykle ciekawych miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić.