Co zyskasz korzystając z usług biura rachunkowego?

Wiedza i doświadczenie specjalistów świadczących usługi księgowe mogą być jednym z głównych motorów rozwoju Twojej firmy. Odpowiednie wsparcie to nie tylko większa wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy, ale również ograniczenie ryzyka wynikającego z błędnej interpretacji obowiązujących przepisów. Sprawdź, co zyskasz korzystając z usług sprawdzonego biura rachunkowego.

Zmiany zasad związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce można rozpatrywać już w kategoriach sportu narodowego. Każdy kolejny rok to nowe lub zmodyfikowane obowiązki nakładane na przedsiębiorców. W rezultacie właściciele firm muszą poświęcać coraz więcej czasu na śledzenie i dostosowywanie się do bieżących reguł. Niestety nawet najbardziej uważne działania w tym zakresie nie są gwarancją właściwej interpretacji obowiązującego prawa, co może prowadzić do dotkliwych konsekwencji ze strony organów skarbowych.

Jeśli chcesz ograniczyć ryzyko związane z samodzielnym prowadzeniem księgowości w swojej firmie oraz zyskać więcej czasu na poprawę efektywności swojego biznesu, to zastanów się nad skorzystaniem z usług biura rachunkowego z Bielska-Białej. Zwróć uwagę, że dzięki nowoczesnym narzędziom i możliwości przekazywania dokumentów drogą elektroniczną, znikają ograniczenia geograficzne. Tym bardziej, jeśli biuro rachunkowe oferuje możliwość dojazdu do klientów na terenie całego kraju.

Skorzystanie ze wsparcia profesjonalnych księgowych z Bielska-Białej wcale nie musi być kosztowne. Przekonasz się o tym zapoznając się z ofertą Biura Rachunkowego CALCULER, które mieści się pod adresem: Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/3, 43-300 Bielsko-Biała, telefon: 575 314 115. 

Wsparcie biura rachunkowego to oszczędność pieniędzy

Biura rachunkowe, jak wszystkie inne przedsiębiorstwa, są podmiotami nastawionymi na zysk. Oznacza to, że świadczą swoje usługi odpłatnie. Jak zatem możesz oszczędzać pieniądze ponosząc koszty związane ze współpracą z biurem rachunkowym? Zagadnienie to warto rozważyć w kategoriach utraconych korzyści. Wyobraź sobie, że na samodzielne prowadzenie księgowości, które dodatkowo obarczone jest ryzykiem popełnienia kosztownego błędu, poświęcasz po 15 godzin każdego miesiąca.

A teraz pomyśl, jak poprawi się zyskowność Twojego biznesu, jeśli ten czas poświęcisz na pozyskanie kolejnych klientów, ulepszenie oferowanych usług lub rozwój pożądanych kompetencji. W większości przypadków uzyskane korzyści będą przewyższać koszty usług biura rachunkowego. Nie zapominaj przy tym o dodatkowych zaletach współpracy, które mogą być związane z m.in. wyborem najkorzystniejszej formy opodatkowania, optymalizacją procesów księgowych lub pomocą w pozyskaniu dotacji. 

Skorzystanie z usług biura rachunkowego jest także tańszą alternatywą dla zatrudnienia w firmie specjalisty do spraw księgowych. Z uwagi na specyfikę prowadzonej działalności droższe rozwiązanie może być uzasadnione, jednak w większości przypadków możesz szukać w tym obszarze oszczędności. Pamiętaj, że zatrudnienie księgowego w firmie to nie tylko koszty jego wynagrodzenia, ale również konieczność wyposażenia stanowiska pracy, zakupu specjalistycznego oprogramowania i zapewnienia cyklicznych szkoleń podnoszących kompetencje. Wsparcie biura rachunkowego może okazać się nie tylko tańsze, ale również odpowiadać na więcej Twoich potrzeb. Personel biura może składać się zarówno z księgowych, jak i doradców podatkowych, prawników,  biegłych rewidentów oraz innych specjalistów.

Współpraca z biurem rachunkowym a budowa przewagi konkurencyjnej

Stawiając na współpracę ze sprawdzonym biurem rachunkowym zyskujesz dostęp do bieżącej wiedzy pozwalającej optymalizować procesy w firmie oraz do technologii, która może być jednym z elementów budowy przewagi nad konkurentami w branży. Przykładowo możliwość korzystania z aplikacji do błyskawicznej wymiany dokumentów usprawnia komunikację przy jednoczesnej oszczędności czasu i energii. To także wymierne korzyści finansowe związane z brakiem konieczności osobistego dostarczania dokumentacji.

Oprogramowanie oferowane przez biura rachunkowe w ramach miesięcznej opłaty może również m.in. przypominać Ci o zbliżających się terminach rozliczeń i ważnych wydarzeniach dla Twojej firmy, usprawniać zarządzanie należnościami od kontrahentów lub ułatwiać tworzenie cyklicznych zestawień. To także ciągły dostęp do elektronicznego archiwum, które zabezpieczone jest przed nieautoryzowanym dostępem ze strony osób niepowołanych. Rozwiązania tego typu zwiększają Twoją elastyczność i ułatwiają podejmowanie szybszych i bardziej trafnych decyzji. 

Współpraca z biurem rachunkowym to wygoda i spokój

Samodzielne prowadzenie księgowości w środowisku dynamicznie zmieniających się przepisów jest czasochłonne i stresujące. Szczególnie w sytuacji, kiedy rozwijasz swój biznes i przykładowo planujesz zatrudniać pracowników. Wyobraź sobie, że musisz nie tylko prowadzić ewidencję działalności gospodarczej w postaci podatkowej księgi przychodów i rozchodów (PKPiR) oraz rejestr sprzedaży i zakupu VAT, ale także na Twoich barkach spoczywa kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa. Wszystkie te obowiązki możesz z powodzeniem przekazać do biura rachunkowego. Sprawdź jednak wczesnej zakres oferowanych usług.

W tak skomplikowanej materii jak rachunkowość nietrudno o pomyłkę lub niewłaściwą interpretację przepisów. Dlatego wybierając biuro rachunkowe sprawdź również, czy posiada ono ważną polisę odpowiedzialności cywilnej za popełnione błędy oraz zweryfikuj doświadczenie zespołu świadczącego usługi księgowe. W przypadku podmiotów zajmujących się wyłącznie księgowością uproszczoną ubezpieczenie OC jest dobrowolne. Brak takiej polisy powinien być jednak dla Ciebie sygnałem ostrzegawczym.

Sprawdź ofertę Biura Rachunkowego CALCULER

Jak widzisz, skorzystanie ze wsparcia doświadczonych księgowych może skutecznie wspomóc rozwój Twojej firmy. Choćby z tego powodu spójrz na pracowników biura rachunkowego w kategoriach partnerów w biznesie, a nie dodatkowych kosztów obciążających prowadzoną działalność gospodarczą. 

Już teraz zapoznaj się z ofertą Biura Rachunkowego CALCULER, która obejmuje kompleksowy zestaw usług wspierających przedsiębiorców, a także osoby nieprowadzące działalności gospodarczej. Wymienić tu można m.in. usługę prowadzenia księgi przychodów i rozchodów, usługę prowadzenia ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, obsługę kadrowo-płacową, sporządzanie zeznań podatkowych, a także gotowość do reprezentowania Twojej firmy przed organami podatkowymi, ZUS oraz Państwową Inspekcją Pracy.

Ponadto Biuro Rachunkowe CALCULER posiada ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody związane z prowadzoną działalnością, a jego właścicielka posiada certyfikat księgowy Ministerstwa Finansów. Z uwagi na deregulację zawodu księgowego nie jest on aktualnie wymagany, jednak w dalszym ciągu podkreśla wysokie kompetencje i wiedzę w obszarze księgowości. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości to zachęcamy do kontaktu i zapraszamy na spotkanie w naszym biurze w centrum Bielska-Białej.

Biuro Calculer Bielsko-Biała

ul. Piłsudskiego 7/3
43-300 Bielsko-Biała
tel. 575 314 115, 575 314 110
mail: [email protected]
www: calculer.pl